Láska v Římě

3. října 2017 v 11:37 | Anie94 |  Recenze
Anglický název: The Lover´s Guide to Rome
Autor: Mark Lamprell
Překlad: Petra Klůfová
Nakladatelství: XYZ
Rok vydání v ČR: 2017
Počet stran: 288

Anotace:
Romantický příběh tří párů a jejich milostných vztahů zasazený do kulis nádherných historických památek Říma. Mladá umělkyně Alice přichází do Říma za dobrodružstvím a inspirací, než se bezstarostně usadí se svým přítelem Danielem. Existuje něco jako láska na první pohled? A jak se pozná, že se to děje právě jí? Meg a Alec cestují do Říma aby osvěžili svůj milostný život, který se v průběhu let co se stali zaneprázdněnými rodiči a úspěšnými podnikateli, poněkud zkomírá. Constance a Lizzie sem jedou rozprášit popel Constancina milovaného manžela Henryho a zároveň Lizziena bratra. Ale Lizzie nezná skutečný příběh o tom jak se Constance a Henry před několika desítkami let v Římě poznali a jaká tajemství jejich cesta tam odhalí. Vypravěčem tohoto příběhu je samotné město Řím, které sehraje v životech postav důležitou roli a vyjeví, proč se stalo požehnaným místem milenců. Zábavný a podmanivý román plný lásky a ryzí romantické radosti.

"Odmítnutím zlomila srdce několika taxikářům a pěšky zamířila pryč od letištní haly. Ovšem chodníky a cesty pro pěší nečekaně končily a tím daly Alici na srozuměnou, že její plán je značně nestandartní. A teď stála na popukané krajnici čtyřproudové dálnice. Coby rodilou Newyorčanku ji chaotické úlety řidičů neměly překvapit, ale něco podobného ještě v životě neviděla. Auta bez ohledu na dělící čáry kličkovala apředjížděla se. Řidiči nepřetržitě troubili a rzzuřeně na sebe gestikulovali. V jednom děsivém okamžiku se ve čtyřech pruzích ocitlo šest aut naáz a chyběly jen milimetry, aby se urvala zpětná zrcátka."


Stručný děj a popis knihy:
Příběh popisuje osudy tří párů, kteří se nacházejí na různých úrovních svého vztahu. Můžeme sledovat osudy mladé američanky Alice, která přijela do Říma zažít něco úúúžasného, což jí doporučil její učitel ve škole umění, aby načerpala inspiraci. V Římě potkává partu kluků, a do jednoho z nich se zamiluje, a odmítne odjet do Florencie, aby se zasnoubila se svým současným přítelem Danielem.
Druhá dějová linie sleduje osud Constance a Lizzie, které do Říma přijeli rozptýlit Constancina manžela Henryho, a zároveň Lizziina bratra Henryho.
Třetí dějová linie se týká asi čtyřicetiletého páru, Meg a Aleka, keří přijeli do Říma pátrat po dokonalé dlaždičce pro jejich koupelnu, kterou hodlají rekonstruovat. Zažijí zde přepadení a jeho hrůzy a také zde naleznou odvahu dát svůj značně pochroumaný vztah znovu do pořádku. Vypravěčem knihy je město Řím, které sleduje osudy a příhody této skupiny lidí.

Můj komentář a hodnocení:
Musím hned na úvod říct, že takovou blbost už jsem dlouho nečetla. Celý děj byl velmi nepravděpodobný. Jaká je pravděpodobnost, že se na jednom místě sejdou tři ženy, které jsou příbuzné? Asi jediným důvodem proč jsem si tuto knihu vybrala bylo to, že jsme letos byli v Římě a tak jsem doufala, že si takto připomenu dávno zapomenutou atmosféru města, ale ani to mě nenadchlo, protože o Římě se tam toho moc nepíše. Tato kniha mě utvrdila v tom, že muži by prostě neměli psát romány - nemají totiž k tomu takové předpoklady jako spisovatelky.

Doba čtení: 25.9.2017 - 3. 10. 2017

Moje hodnocení: 2 hvězdičky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolika hvězdičkami byste hodnotili tuto knihu? (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

1*
2*
3*
4*
5*

Komentáře

1 creepypasta-and-mysterious creepypasta-and-mysterious | Web | 4. října 2017 v 19:06 | Reagovat

to bych asi úplně nečetla

2 my-book-passion my-book-passion | 5. října 2017 v 12:56 | Reagovat

[1]: Já jsem teda měla co dělat abych to dočetla...ale rozhodně bych to třeba své kamarádce nedoporučila. Teď jsem začala číst román o Alžbětě I., tak pokud tě zajímají historické romány sleduj můj blog a já až dočtu napíšu recenzi, zatím to vypadá hodně slibně... :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama