Můj život s gamblerem

29. října 2017 v 19:10 | Anie94 |  Recenze
Autor: Martina Bittnerová
Nakladatelství: Petr Štengl
Rok vydání v ČR: 2017
Počet stran: 90

Anotace:
Publikace přibližuje soužití s profesně velmi ůspěšným člověkem, který ale dlouhé roky marně a za pomoci odborníků bojoval se svou závislosti na hazardu. Bittnerová vypráví o všech událostech s odzbrojující otevřeností. Přináší tak jedinečný pohled na odvrácenou tvář hazardního průmyslu, jehož zhoubný vliv se u nás stále podceňuje.

Stručný děj a popis knihy:
Martina Bittnerová zde popisuje svůj život s partnerem Honzou, který trpěl závislostí na hře na hracích automatech, tzv. gamblerstvím. Popisuje tam co ho k tomu vedlo, jak to probíhalo a jak tato závislost změnila život všem lidem v jeho okolí. Jak tohle nakonec skončí?

Můj komentář a hodnocení:
Tato nově vyšlá kniha od této spisovatelky mě dlouho lákala k přečtení a to z důvodu, že zde autorka píše o člověkovi, se kterým pracovala moje mamka a koho jsem znala jako malá holčička. Od této knihy jsem čekala daleko víc. První věc co mě překvapila byl rozsah knihy, který byl velmi malý, a to 90 stran. Děj knihy byl tak velmi povrchní a nepřinášel žádný zajímavý děj. Chápu, že pro autorku bylo těžké žít s takovým člověkem a i jeho konec ji určitě velmi ublížil, ale toto téma se dalo podat daleko podrobněji, lépe a citlivěji. Autorka také přeskakovala na popis vztahu se svou matkou, který příliš nesouvisí s hlavní dějovou linií. Mě osobně kniha nenadchla.

Doba čtení: 22.10. 17 - 23.10.17

Hodnocení: 3*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolika hvězdičkami byste hodnotili tuto knihu? (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

1*
2*
3*
4*
5*

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 3. listopadu 2017 v 16:56 | Reagovat

Nečetla jsem, tento žánr nepatří mezi mé oblíbené ;)

2 my-book-passion my-book-passion | 16. listopadu 2017 v 22:36 | Reagovat

[1]: O nic jste nepřišla. Zadala jsem knihu do Databáze knih i s tímto komentářem, a hned se mi ozvala autorka, že jen hledám drby (toho pána o kterém knížka je jsem znala jako malá holka) a pikantnosti z jeho života! to skutečně ne! Evidentně si paní Bittnerová hraje na velkou autorku, ale přitom kritiku nesnese. A přitom je to krásný prostředek k tomu, jak se posunout ve své tvorbě někam dál. Posuzovala jsem knihu pouze ze čtenářského hlediska, ale zjevně žijeme ve světě, kde každý špatný nebo i vlastní názor jiný než má společnost je odsouzen a autor názoru je prohlášen v tom nejlepším případě za rebela.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama