Listopad 2017

Manželé odvedle

6. listopadu 2017 v 16:08 | Anie94 |  Recenze
Autor: Shari Lapena
Překlad: Jana Kunová
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání v ČR: 2017
Počet stran: 272

Anotace:
Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí, že bydlíte přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půlhodinu ho půjdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste jí viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie, teď prohlížejí celý váš dům, a kdoví, co vše najdou......

Stručný děj a popis knihy:
Anne pochází z bohaté rodiny. Proti vůli rodičů si vzala Marca Contiho, se kterým mají šestiměsíční dceru Coru. Bydlí v krásném velkém domě na předměstí, který jim darovali rodiče. Jednoho dne jsou pozváni k sousedům na slavnostní večeři. Coru měla pohlídat slečna ze sousedství, ale protože jí umřela babička, hlídání zrušila. Anne a Marco se dohodnou, že Coru nechají doma, protože sousedka Cynthie nechce dítě na oslavě, a každou půl hodinu ji přijdou zkontrolovat. A budou přeci vedle, nic se nemůže stát. Jak se domluvili tak řekli. Pozdě v noci se vrátili z večírku, a zjistili, že Coru někdo zřejmě unesl, není ve své postýlce. Manželé okamžitě zalarmují policii, která okamžitě zahajuje pátrání. Do podezření se okamžitě dostávají všichni, kdo přišli s dítětem v posledních 24 hodinách do styku. Vyšetřování nabírá na obrátkách, ubývá naděje a roste zoufalství. Kdo nakonec bude vinen?

Můj komentář a hodnocení:
Kniha mě chytla hned od prvního řádku a už mě odmítla pustit. Děj příjemně gradoval a každou chvíli skýtal nějaké překvapení, které zamíchalo dějem a také i s mým podezřením, kdo je vlastně za tento čin zodpovědný. Nakonec to dopadlo tak, jak jsem to vůbec nečekala, ale nechci tady spojlerovat, abych někomu nezkazila překvapení.

Doba čtení: 20.10. - 30. 10.

Hodnocení: 5 hvězdiček

zdroj obrázku: knižní klub

Kniha snů

6. listopadu 2017 v 15:41 | Anie94 |  Recenze
Anglický název: Das Traumbuch
Autor:Nina George
Překlad: Dagmar Hoangová
Nakladatelství: Moba
Rok vydání v ČR: 2017
Počet stran: 343

Anotace:
Vykořeněný válečný reportér Henri si dává za vinu smrt svého otce a nesmí vídat syna, kterého neplánovaně zplodil s kolegyní ve válečné zóně. Geniální Sam, třináctiletý chlapes s IQ 148 a schopností rozeznat lidské nálady, v nemocnici poznává dvanáctiletou Madelyn, která je po nehodě už sedm měsíců v kómatu. Knižní nakladatelka Eddie se sotva vzpamatovala z rozchodu s Henrim a navázala nový vztah, když ji zastihne šokující zpráva - Henri se nachází v umělém spánku a jí uvedl jako kontaktní osobu v případě nouze.

Stručný děj a popis knihy:
Henri je válečný reportér. Jednou, když je poslán nafotit reportáž z války ve Wau, splodí syna se svou spolu-reportérkou Mariefrance. Narodí se jim syn Samuel, který je schopný cítit lidské emoce a tragédie, které se na různých místech stali. Po čase Mariefrance s Henrim přerušuje kontakt a zakazuje mu vídat se se synem. Když je Samovi dvanáct let, jeho otec je na cestě na den otců, který pořádá Samova škola. Cestou ale vidí spadnout mladou dívku do řeky z lodi a rozhodne se jí zachrínit. Díky tomu upadne do kómatu, ve kterém setrvá více jak měsíc. Sam se o jeho nehodě dozví a chodí za ním denně do nemocnice kde se potkává s Eddie, Henriho lásko. Později se poznává s dvanáctiletou dívkou Maddie, která po té, co měla její rodina nehodu, setrvává ve vegetativním stavu. Sam se do ní zamiluje a rozhodne se jí přivézt k životu. Jak to celé nakonec dopadne?

Můj komentář a hodnocení:
Kniha mě už od začátku zaujala svou neobyčejnou citlivostí a netradičním dějem. Autorka zde velice citlivě a čtivě popisuje co se pravděpodobně děje s lidmi, které se po těžkém úrazu ocitli v umělém spánku. Kniha nemá pražádný děj, žádný zvraty a i přesto mě vtáhla do děje a nedovolila mi knihu odložit aniž bych se dozvěděla jak to celé dopadne. Na konci byl velmi dojemný konec, kde nezůstalo ani jedno oko suché.

Doba čtení: 18.10. 17 - 6.11. 17

Hodnocení: 5 hvězdiček