Kniha snů

6. listopadu 2017 v 15:41 | Anie94 |  Recenze
Anglický název: Das Traumbuch
Autor:Nina George
Překlad: Dagmar Hoangová
Nakladatelství: Moba
Rok vydání v ČR: 2017
Počet stran: 343

Anotace:
Vykořeněný válečný reportér Henri si dává za vinu smrt svého otce a nesmí vídat syna, kterého neplánovaně zplodil s kolegyní ve válečné zóně. Geniální Sam, třináctiletý chlapes s IQ 148 a schopností rozeznat lidské nálady, v nemocnici poznává dvanáctiletou Madelyn, která je po nehodě už sedm měsíců v kómatu. Knižní nakladatelka Eddie se sotva vzpamatovala z rozchodu s Henrim a navázala nový vztah, když ji zastihne šokující zpráva - Henri se nachází v umělém spánku a jí uvedl jako kontaktní osobu v případě nouze.

Stručný děj a popis knihy:
Henri je válečný reportér. Jednou, když je poslán nafotit reportáž z války ve Wau, splodí syna se svou spolu-reportérkou Mariefrance. Narodí se jim syn Samuel, který je schopný cítit lidské emoce a tragédie, které se na různých místech stali. Po čase Mariefrance s Henrim přerušuje kontakt a zakazuje mu vídat se se synem. Když je Samovi dvanáct let, jeho otec je na cestě na den otců, který pořádá Samova škola. Cestou ale vidí spadnout mladou dívku do řeky z lodi a rozhodne se jí zachrínit. Díky tomu upadne do kómatu, ve kterém setrvá více jak měsíc. Sam se o jeho nehodě dozví a chodí za ním denně do nemocnice kde se potkává s Eddie, Henriho lásko. Později se poznává s dvanáctiletou dívkou Maddie, která po té, co měla její rodina nehodu, setrvává ve vegetativním stavu. Sam se do ní zamiluje a rozhodne se jí přivézt k životu. Jak to celé nakonec dopadne?

Můj komentář a hodnocení:
Kniha mě už od začátku zaujala svou neobyčejnou citlivostí a netradičním dějem. Autorka zde velice citlivě a čtivě popisuje co se pravděpodobně děje s lidmi, které se po těžkém úrazu ocitli v umělém spánku. Kniha nemá pražádný děj, žádný zvraty a i přesto mě vtáhla do děje a nedovolila mi knihu odložit aniž bych se dozvěděla jak to celé dopadne. Na konci byl velmi dojemný konec, kde nezůstalo ani jedno oko suché.

Doba čtení: 18.10. 17 - 6.11. 17

Hodnocení: 5 hvězdiček
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolika hvězdičkami byste hodnotili tuto knihu? (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

1*
2*
3*
4*
5*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama