Manželé odvedle

6. listopadu 2017 v 16:08 | Anie94 |  Recenze
Autor: Shari Lapena
Překlad: Jana Kunová
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání v ČR: 2017
Počet stran: 272

Anotace:
Vaše sousedka nechce, abyste vzali své šestiměsíční dítě na slavnostní večeři. Nic osobního, ale rušilo by pláčem. Váš manžel prohlásí, že to nevadí, že bydlíte přece hned vedle. Zapneme dětskou chůvičku a každou půlhodinu ho půjdeme zkontrolovat. Vaše dcerka spala, když jste jí viděli naposledy. Teď stoupáte po schodech do svého mrtvolně tichého domu a vaše nejhorší noční můry se naplnily. Je pryč. Nikdy předtím u vás nebyla policie, teď prohlížejí celý váš dům, a kdoví, co vše najdou......

Stručný děj a popis knihy:
Anne pochází z bohaté rodiny. Proti vůli rodičů si vzala Marca Contiho, se kterým mají šestiměsíční dceru Coru. Bydlí v krásném velkém domě na předměstí, který jim darovali rodiče. Jednoho dne jsou pozváni k sousedům na slavnostní večeři. Coru měla pohlídat slečna ze sousedství, ale protože jí umřela babička, hlídání zrušila. Anne a Marco se dohodnou, že Coru nechají doma, protože sousedka Cynthie nechce dítě na oslavě, a každou půl hodinu ji přijdou zkontrolovat. A budou přeci vedle, nic se nemůže stát. Jak se domluvili tak řekli. Pozdě v noci se vrátili z večírku, a zjistili, že Coru někdo zřejmě unesl, není ve své postýlce. Manželé okamžitě zalarmují policii, která okamžitě zahajuje pátrání. Do podezření se okamžitě dostávají všichni, kdo přišli s dítětem v posledních 24 hodinách do styku. Vyšetřování nabírá na obrátkách, ubývá naděje a roste zoufalství. Kdo nakonec bude vinen?

Můj komentář a hodnocení:
Kniha mě chytla hned od prvního řádku a už mě odmítla pustit. Děj příjemně gradoval a každou chvíli skýtal nějaké překvapení, které zamíchalo dějem a také i s mým podezřením, kdo je vlastně za tento čin zodpovědný. Nakonec to dopadlo tak, jak jsem to vůbec nečekala, ale nechci tady spojlerovat, abych někomu nezkazila překvapení.

Doba čtení: 20.10. - 30. 10.

Hodnocení: 5 hvězdiček

zdroj obrázku: knižní klub
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolika hvězdičkami byste hodnotili tuto knihu? (1 - nejhorší, 5 - nejlepší)

1*
2*
3*
4*
5*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama