Březen 2018

Moje maska, kterou je každý z nás nucený každý den ukazovat

6. března 2018 v 15:59 | Anie94 |  Téma týdne
Žijeme v hektické společnosti. Ve společnosti, která po vás chce abyste byli smart, proaktivní, šťastný, veselý, úspěšní, bohatí a vůbec hrozně milý, přátelský a věčně dobře naladěný.

Ale kdo z nás to může dokázat? Kdo z nás se neprobudil jednou ráno s příšernou náladou bez zjevné příčiny? Kdo z nás už několikrát ráno nevztával s tím, že dneska bude "vážně příšerný den"?

Každý den trávíme s lidmi spoustu času - ve škole, v práci, v metru, na ulici, v knihovně, v supermarketu, v obchodě, v parku....A na těchto místech potkáváme spoustu lidí - mladých, starých, tlustých, tenkých, spoustu cizinců, dětí, bezdomovců, maminek s kočárky nebo s malými dětmi, babičky a dědečkové o holích, běžci, cvičitelé jógy v parku...a každý z nich má své vlastní trápení, každý z nich má více či méně velké starosti. Ale také každý z nich se snaží ukazovat světu a společnosti, kolegům, rodině, kamarádům, náhodným známým a dalším lidem, tu masku, kterou naše společnost požaduje. "Vždyť je přeci všechno v naprostém pořádku, ne?"

Jenže kdo z nás se zastavil a chvíli se snažil v tomhle uspěchaném světě na chvíli zastavit a všimnout si ustaraného výrazu té pani v tom pěkném kostýmku s uchem na telefonu, kdo z nás se zeptal dívky, která seděla ubrečená a opuštěná na lavičce v parku, jestli je vše v pořádku? Kdo z nás se zeptal babičky, která se se zmateným výrazem ve tváři bezradně rozhlížela po nástupišti?

Takže až příště pojedete v metru a zapomenete si knížku, ke které byste obrátily svou pozornost, zkuste se zadívat na ty lidi, co tam s vámi jsou a zkuste odhalit, co se skrývá za tou jejich maskou, kterou je každý z nás nucen každý den ukazovat světu.......