Moje maska, kterou je každý z nás nucený každý den ukazovat

6. března 2018 v 15:59 | Anie94 |  Téma týdne
Žijeme v hektické společnosti. Ve společnosti, která po vás chce abyste byli smart, proaktivní, šťastný, veselý, úspěšní, bohatí a vůbec hrozně milý, přátelský a věčně dobře naladěný.

Ale kdo z nás to může dokázat? Kdo z nás se neprobudil jednou ráno s příšernou náladou bez zjevné příčiny? Kdo z nás už několikrát ráno nevztával s tím, že dneska bude "vážně příšerný den"?

Každý den trávíme s lidmi spoustu času - ve škole, v práci, v metru, na ulici, v knihovně, v supermarketu, v obchodě, v parku....A na těchto místech potkáváme spoustu lidí - mladých, starých, tlustých, tenkých, spoustu cizinců, dětí, bezdomovců, maminek s kočárky nebo s malými dětmi, babičky a dědečkové o holích, běžci, cvičitelé jógy v parku...a každý z nich má své vlastní trápení, každý z nich má více či méně velké starosti. Ale také každý z nich se snaží ukazovat světu a společnosti, kolegům, rodině, kamarádům, náhodným známým a dalším lidem, tu masku, kterou naše společnost požaduje. "Vždyť je přeci všechno v naprostém pořádku, ne?"

Jenže kdo z nás se zastavil a chvíli se snažil v tomhle uspěchaném světě na chvíli zastavit a všimnout si ustaraného výrazu té pani v tom pěkném kostýmku s uchem na telefonu, kdo z nás se zeptal dívky, která seděla ubrečená a opuštěná na lavičce v parku, jestli je vše v pořádku? Kdo z nás se zeptal babičky, která se se zmateným výrazem ve tváři bezradně rozhlížela po nástupišti?

Takže až příště pojedete v metru a zapomenete si knížku, ke které byste obrátily svou pozornost, zkuste se zadívat na ty lidi, co tam s vámi jsou a zkuste odhalit, co se skrývá za tou jejich maskou, kterou je každý z nás nucen každý den ukazovat světu.......
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 6. března 2018 v 19:25 | Reagovat

Raději se budu věnovat knize než koukat na masky lidí ;)

2 Poustevnice, Čarodějka Poustevnice, Čarodějka | E-mail | 6. března 2018 v 19:39 | Reagovat

Mám pocit, že jsi to byl právě ty kdo  se zastavil a všimnout si ustaraného výrazu té pani v tom pěkném kostýmku s uchem na telefonu, kdo se zeptal dívky, která seděla ubrečená a opuštěná na lavičce v parku, jestli je vše v pořádku? Kdo zeptal babičky, která se se zmateným výrazem ve tváři bezradně rozhlížela po nástupišti? Jinak by tě to ani nenapadlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama